Hale namiotowe - pytania i odpowiedzi (faq)
Hale namiotowe - pytania i odpowiedzi (faq)
Hale Grzymała

Hale Grzymała

5 pytań i odpowiedzi, które najczęściej padają podczas zakupu hali namiotowej

Czy na postawienie hali namiotowej potrzebne jest pozwolenie?

Tak. Całorocznie użytkowana hala namiotowa jest obiektem budowlanym, dlatego niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na jej budowę. Niezależnie od przeznaczenia konstrukcji, dokumentacja budowlana musi być kompletna.

W jaki sposób można ogrzewać halę namiotową?

Podstawową metodą wykorzystywaną do ogrzewania hal namiotowych jest użycie nagrzewnicy olejowej lub gazowej. Tego typu urządzenia cechują się dużą wydajnością i niezawodnością, a także wykazują się przydatną mobilnością. Ich dodatkowym atutem jest niski koszt eksploatacji.

Czy można myć pokrycie hali namiotowej?

Tak, najlepiej z wykorzystaniem dedykowanych środków chemicznych. Dzięki regularnemu czyszczeniu, hala nie tylko zachowa estetyczny wygląd, ale również stanie się bardziej trwała. Składniki specjalnych środków czyszczących mogą poprawiać elastyczność plandek oraz konserwować je przy pomocy składników natłuszczających.

Czy efekt osadzania się kropel wody można ograniczyć?

Tak. Hale namiotowe mają to do siebie, że w chłodniejszych miesiącach roku wilgoć może się skraplać na plandece i profilach, ze względu na różnicę temperatury powietrza wewnątrz hali i jej zimnych elementów konstrukcyjnych. Przeciwdziałać temu zjawisku można montując podwójną plandekę sufitową i stosując wywietrzniki oraz okienka wentylacyjne. Dzięki dołączeniu wentylatorów można całkowicie wyeliminować zjawisko skraplania.

Co zrobić, by konstrukcja służyła dłużej?

Hale namiotowe są wystawione na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Przede wszystkim zalecamy przeprowadzenie corocznych przeglądów technicznych. Warto też co jakiś czas sprawdzać połączenia konstrukcji. W przypadku obfitych opadów i zalegania śniegu na dachu, należy zadbać o odśnieżanie konstrukcji.

Szukaj na blogu

Inne wpisy

Producent hal namiotowych

Grzymała

Namioty w halach pokryte są plandeką PCV, blachą trapezową lub płytą warstwową. Oferowane przez nas hale namiotowe są zgodne z normami budowlanymi, wykonane według szczegółowo opracowanej dokumentacji technicznej. System konstrukcyjny hal pozwala na szybki montaż i demontaż namiotu. Postawiliśmy na rzetelność oraz wysoką jakość oferowanych produktów.