Hale Grzymała

Hale Grzymała

6 porad, które pomogą Ci zmniejszyć koszty magazynowania

Oszczędne magazynowanie opiera się na dobrej logistyce oraz skutecznym zarządzaniu. Czasami drobne posunięcia okazują się być kluczem do sukcesu. Poniżej przedstawimy 6 przydatnych porad, które pomogą Ci zminimalizować koszty magazynowania. Dzięki tej wiedzy będziesz miał szansę nie tylko zwiększyć swoje zyski, ale również usprawnić funkcjonowanie swojej firmy.

Wybierz halę magazynową zamiast obiektu murowanego

Budowa i utrzymanie obiektu murowanego są o wiele droższe niż montaż hali magazynowej. Koszty materiałów oraz usług budowlanych znacznie przerastają koszt zaprojektowania oraz wykonania hali. Oprócz tego w przypadku zmiany lokalizacji firmy przeniesienie lekkiej konstrukcji nie stanowi żadnego problemu. Budynku natomiast nie da się przenieść, co generuje koszt kolejnej budowy.

Budową funkcjonalnej oraz przestronnej hali magazynowej może zająć się firma Grzymała. Oferujemy trwałe konstrukcje wykonane z wysokiej jakości materiałów. Gwarantujemy Państwu również szybki i fachowy montaż. 

Zapakuj produkty tak, aby zajmowały mało miejsca

Optymalizacja miejsca to niezwykle istotna sprawa. Zwróć uwagę na to, żeby  przechowywane w magazynach towary były pakowane w taki sposób, aby zostawić w paczkach jak najmniej niewykorzystanej przestrzeni. Warto zatem zachować oryginalne opakowania. Są one dostosowane do wymiarów towaru. Wtórne wykorzystanie opakowań jest nie tylko oszczędne, ale także dobre dla środowiska. Na tej samej zasadzie – żeby nie kupować nowych materiałów – do wypełnienia paczek można zastosować makulaturę.

Wykorzystaj przestrzeń magazynową w stu procentach

Dobre rozmieszczenie palet z towarami przekłada się na niższe koszty magazynowania. Dzięki przemyślanemu zagospodarowaniu przestrzeni towarów będzie mogło zmieścić się więcej, co pozwoli zwielokrotnić zyski. Warto zatem dopilnować, aby alejki pomiędzy paletami były stosunkowo wąskie. Przydatne jest także czytelne oznakowanie produktów, które przyczynia się do efektywniejszej pracy – ta zaś daje profity.

Pozbądź się tego, co niepotrzebne

Nie ma sensu przechowywanie zbyt dużej ilości towaru, który nie zostanie sprzedany ani wykorzystany na użytek firmy. Zła ocena przydatności produktów prowadzi do tego, że przedsiębiorstwo musi ponosić niepotrzebne wydatki. Czasami bardziej opłaca się pozbyć zalegających towarów, zamiast wydawać pieniądze na ich magazynowanie.

Przenieś towary w jedno miejsce

Korzystnym posunięciem logistycznym jest centralizacja swoich towarów. Koszty związane z utrzymaniem jednego dużego magazynu są niższe, niż prowadzenie kilkudziesięciu mniejszych w różnych miejscach. Mniej kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma magazynami równa się sprawniejszemu funkcjonowaniu firmy, co oczywiście przekłada się na zyski.

Postaw na standardowe wymiary paczek

Paczki ponadgabarytowe wiążą się z dużymi kosztami. Zarówno magazynowanie, jak i przesyłki towarów o niestandardowych wymiarach nie są opłacalne. Aby lepiej zarządzać dostępną przestrzenią, warto ujednolicić rozmiary paczek. Pozwoli to ułożyć towar równo, dzięki czemu pozbędziesz się pustej przestrzeni.

Szukaj na blogu

Inne wpisy

Producent hal namiotowych

Grzymała

Namioty w halach pokryte są plandeką PCV, blachą trapezową lub płytą warstwową. Oferowane przez nas hale namiotowe są zgodne z normami budowlanymi, wykonane według szczegółowo opracowanej dokumentacji technicznej. System konstrukcyjny hal pozwala na szybki montaż i demontaż namiotu. Postawiliśmy na rzetelność oraz wysoką jakość oferowanych produktów.