Hale stalowe - pytania i odpowiedzi (faq)
Hale stalowe - pytania i odpowiedzi (faq)
Hale Grzymała

Hale Grzymała

5 pytań i odpowiedzi, które najczęściej padają podczas zakupu hali stalowej

Czy trzeba przygotować podłoże do montażu hali stalowej?

Tak. Przede wszystkim należy się upewnić, że podłoże jest stabilne i utwardzone. Ewentualne nierówności powierzchni nie mogą przekraczać 5% spadku terenu. Wszystkie nasze metody montażu dają gwarancję stabilności i trwałości, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania podłoża.

Czy można uniknąć nagrzewania się hali stalowej latem?

Z uwagi na właściwości fizyczne materiału wykończeniowego, hale stalowe mają tendencje do nadmiernego gromadzenia ciepła w gorące dni. Tę dokuczliwą cechę można jednak przynajmniej w pewnym stopniu zneutralizować, stosując wybrane środki zaradcze, które zapewnią odpowiednia wentylację wewnątrz hali. Polecane do tego są destryfikatory montowane na suficie, wentylatory osiowe, czy też systemy do chłodzenia za pomocą mgły wodnej.

Czy dach hali stalowej trzeba odśnieżać?

Hale zazwyczaj mają dachy w systemie dwuspadowym, dzięki czemu opady śniegowe samoczynnie się z nich zsuwają. Może się jednak zdarzyć, że śnieg po bardziej obfitych opadach będzie zalegał, a wtedy należy zlecić jego usunięcie osobie z odpowiednimi kwalifikacjami.

Jakie są najczęstsze powody uszkodzenia konstrukcji hali?

Nasze hale stalowe wykonywane są z użyciem najlepszych materiałów, zachowaniem najwyższych norm i z ukierunkowaniem na jak najdłuższą żywotność. Najczęstsze przyczyny uszkodzeń to te wynikające z nieprawidłowej eksploatacji. Zdarzają się uszkodzenia ram czy wgniecenia blachy, których przyczyną są nieprzewidziane zdarzenia, takie jak np. stłuczenia samochodem.

Czy zakup hali stalowej się opłaca? Można przecież wynająć gotową powierzchnię.

Przewaga montażu własnej hali stalowej nad wynajmem polega na możliwości pełnego jej dostosowania do własnych potrzeb. Dodatkowo konstrukcję można w każdym momencie zdemontować lub przenieść do innej lokalizacji. Nowa hala zapewni też dużo lepsze warunki niż ta używana, która prawdopodobnie będzie mocno wyeksploatowana.

Szukaj na blogu

Inne wpisy

Producent hal namiotowych

Grzymała

Namioty w halach pokryte są plandeką PCV, blachą trapezową lub płytą warstwową. Oferowane przez nas hale namiotowe są zgodne z normami budowlanymi, wykonane według szczegółowo opracowanej dokumentacji technicznej. System konstrukcyjny hal pozwala na szybki montaż i demontaż namiotu. Postawiliśmy na rzetelność oraz wysoką jakość oferowanych produktów.